Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a házit kaptuk fizikából,...

Ezt a házit kaptuk fizikából, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
egy sajtot rakunk a mikroba akkor valami olvadási pontból es a mikro frekvenciájából kell kiszámolni valamit. Nagyon nem értem hogy mit kéne csinálno vagy hogyan kéne számolni

#sajt #fizika #frekvencia #megfogokbukni😭
2020. jan. 3. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha még a feladatot sem tudod pontosan leírni jó hogy meg fogsz bukni.
2020. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
just for joke 3 asra állok, de nekem nem a beszólás kell, hanem, hogy valaki érti-e ezt. Valamennyire van fogalmam róla, hogy a sajtot a mikróba rakjuk megmérjük az olvadás pontját és ebből kiszámolunk valamit, de hogy mit és hogyan azt nem tudom
2020. jan. 3. 14:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig egyszerű. A sajt olvadáspontja éppen 60 fok. Ez azt jelenti, hogy ha 1 kW (1000 W) teljesítményű a mikro, 60 másodperc alatt olvad meg a sajt. Fordított arányosság van. Ha csak 500 wattea állítod a mikrót, 2 perc alatt olvad meg a sajt.
2020. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ohh hát köszönöm, így már talán könnyebb😊
2020. jan. 3. 21:11
 5/6 dq ***** válasza:

Például ezt követve: [link] kimérheted a fény sebességét.

Csoki helyett reszelt sajttal

2020. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dq ***** válasza:

Igazából én még nem próbáltam.

Az erre járók elmondják, hogy mennyire veszélyes, mit csinálj ha kigyullad a mikród, stb.

2020. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!