1. Mekkora annak a 3000 kg/m 3 sűrűségű anyagnak a térfogata, melynek tömege 600kg? 2. Mély kútba kavicsot dobunk, melynek koppanását 4s múlva halljuk. Mekkora sebességgel csapódott a földnek a kő? Kérlek vki segítsen!

2020. jan. 3. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szabad tudni hányadikos vagy, hogy nem tudod a 600-at 3000-vel elosztani???

Második már nehezebb, ott már egy egész sort kell írni..

2020. jan. 3. 17:54
 2/2 anonim ***** válasza:

1. ρ = m / V, tehát V = m / ρ = 600 kg / 3000 kg/m³ = ?

2. Esés esetében s = at1² / 2, tehát t1 = ngyök(2s/a)

Hang fölfelé s = v * t2, tehát t2 = s/v2

- - - - - - - - - - -

t1 + t2 = 4

ngyök(2s / 10) + s/343 = 4 . . / A hang sebessége 343 m/s

ngyök(0,2s) + 0,0029 s = 4

0,4472 ngyök(s) + 0,0029 s = 4

ngyök(s) legyen egyenlő Z-vel!

0,4472 Z + 0,0029 Z² = 4

0,0029 Z² + 0,4472 Z - 4 = 0

Z1 = 8,48, Z2 = -162,7

s = 70,6 méter (kerekítési pontatlanságok korrigálva)

t1 = ngyök(2s/a) = 3,79 s

v = a * t1 = 9,81 m/s² * 3,79 s = 37,2 m/s

2020. jan. 3. 18:23