Valaki segítene a pitagorasz tételben?

Hiányoztam amikor ezt vették, holnap meg doga:/ Valaki elmagyarazza? A tételt is kell cserélgetni, akkor valamit ki kell vonni... Teljesen sötét az egész. Segítsen valaki🙏
2020. jan. 6. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
2020. jan. 6. 16:45
 2/8 anonim ***** válasza:

Derékszögű háromszögekben a két átfogó négyzetének össze egyenlő az átfogó négyzetével. Ha a-val és b-vel jelöljük a két befogót, c-vel pedig az átfogót, akkor:

a² + b² = c²

Tehát ha ismered egy derékszögű háromszög két oldalát, a harmadik kiszámítható.

2020. jan. 6. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
jav.: két befogó négyzetének összege...
2020. jan. 6. 16:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt en is tudom
2020. jan. 6. 16:56
 5/8 A kérdező kommentje:
De hogy kell megoldani?
2020. jan. 6. 16:56
 6/8 anonim ***** válasza:
#16.56 Mit?
2020. jan. 6. 17:14
 7/8 A kérdező kommentje:
A szamolast..mi ugy vettuk h valamit ki kell vonni, aztan gyök meg ilyenek
2020. jan. 6. 17:15
 8/8 anonim ***** válasza:

a=gyök(c^2-b^2)

b=gyök(c^2-a^2)

c=gyök(a^2+b^2)

2020. jan. 6. 17:33