Honnan tudom egy szerves kémiai vegyületnél hogy lokalizált elektronok vannak benne?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az alkán,alkin,alkén, alkadiénekre. Azt tudom hogy a benzolnak van delokalizált pí elektron rendszere.

2020. jan. 10. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Az összesnek lokalizált, amelynek nem delokalizált.

A benzolon kívül másiknál nincsen megemlítve, hogy delokalizált, tehát lokalizált.

Ezentúl a delokalizált elektronrendszerrel rendelkező vegyületeknek vannak különleges ismertető jegyei, pl. gyűrűs alak. Hívják őket még aromás vegyületeknek, azaz aréneknek is. Az alkánoknak, alkéneknek, alkineknek, és alkadiéneknek tudtommal nincsen delokalizált elektronrendszere, tehát lokalizált elektronok vannak benne.

Remélem segítettem, és ne add fel, kedves kérdező, a kémia logikus, csak egyszer kell megérteni.:))

2020. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!