3g NaOH-ból 500cm³ oldatot készítünk. Hány mólos lesz az oldat?

Kérlek titeket nagyon kéne a helyes válasz mert holnap az osztályt korepetálom. Kitűnő vagyok de egyszerűen nem értem.

#Oldat oldott anyag #Oldószer mol tömegszázalék
2020. jan. 12. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a kerdésed, hogy hány mol NaOH lesz 1dm3-ben. Ez az anyagmennyiségkoncentráció, C, mint Concentration, és anyagmennyiség, n, amit mol-ban adunk meg, egy térfogat egységre nézve, V, amit dm3-ben adunk meg. Szóval a "hány mólos lesz az oldat" kérdés leforditva azt jelenti, hogy ennek az oldatnak mennyi az anyagmennyiségkoncentrációja. C=? mol/dm3

Neked megadták, hogy mekkora térfogatban V=500cm3, mennyi oldott anyag van m=30g. Tőled meg azt kerdezik, hogy ez a 30g hány mol ebben az 500cm3-ben és mennyi lenne 1dm3-ben belőle.

Ehhez már csak meg kell tudnod, hogy 3gNaOH hány mol. Ehhez pedig meg kell nézned, a NaOH moláris tömegét, ez az M, mint Moláris. Azt meg bárhol megtalálod de a periódusos rendszerből is összeadogathatod, hogy a Na=23g, O=16g, H=1g és így összesen 40g. Ezzel kell elosztani a tömegét, de vannak rá fontos képletek is, ilyenek n= m/M, vagyis 3g osztva 40 g/mollal, ennyi mol NaOH lesz 500 cm3-ben, ami fél dm3, vagyis egy egész dm3-ben kétszer annyi lesz, de erre is van képlet: C=n(mol)/V(dm3).

Semmi mást nem kell tudnod, csak hogy mit miben kérnek és a helyes mértekegységre tudd átváltani ezeket.

És tudom, hogy ez a házid és holnapra kell! :D

Ha semennyit sem akarsz gondolkodni az ilyen feladatokon, akkor tanuld meg azt a pár képletet mértékegységekkel együtt, vagy írd le puskázáshoz.

C (mol/dm3)= n (mol)/V(dm3)

n (mol)=m (g)/M (g/mol)


C= (3/40)/0,5

2020. jan. 12. 13:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!😀 Mostmár minden világos csak bezavart hogy konkrétan nem a anyagmennyiségkoncentrációra kérdezett rá.😄
2020. jan. 12. 15:55