Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kérlek tudnátok segíteni a...

Kérlek tudnátok segíteni a fizikában?

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségeteket kérni fizikábol nagyon szépen megköszönném előre is! Egy pár kérdés lenne!

1) Mit értünk hőtáguláson?

2) Mitől függ egy szilárd test térfogat változása?

3) Linerális hőtágulás példa

4) Víz rendellenes viselkedése példa

5) Gáz tulajdonságai


Köszönöm előre is, és kellemes estét mindenkinek.



2020. jan. 13. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Van ez a google nevű oldal, nem tudom ismered-e? (ún: keresőoldal) Namost ebbe egy az egyben beírhatod a fenti kérdéseid.
2020. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Ez az oldal is azért van,hogy segítséget kérjünk úgy,mint több,mint 1 millió felhasználó megtette az évek során így megkönnyebiti a többi feladataimat is. 🙂
2020. jan. 13. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor bemásoljam neked amit te is megtalálhatnál fél perc alatt?
2020. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ha gondolod belinkelheted köszi
2020. jan. 16. 16:16
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:
Én sem akarom megkönnyíteni a feladataidat. Legalábbis ezt nem. Ha ott van előtted a vekni kenyér, vedd le a polcról, ne süttess velem! Nem érdemled meg a segítséget, legalábbis ebben.
2020. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Néha nem értem a válaszolókat. Legalább odaírta a kérdező hogy "kérlek", "köszönöm előre is". Sokszor elfelejtik és mégsem annyira gorombák mint most.


Kérdezőnek:


1.Mit értünk hőtáguláson? Az anyag hő hatására tágul (hő elvonásra pedig összemegy). Példa: Analóg hőmérőkben a folyadékoszlop magasságának a változása.


2. Mitől függ egy szilárd test térfogat változása? Anyagi tulajdonságtól. Ezt lehet vizsgálni makroszkópikus és mikroszkópikus szinten is. Az egyszerűség kedvéért a gyakorlat egy mérőszámot használ általában, az ún.térfogati hőtágulási tényezőt. Ez lineáris tágulás esetén jól működik. Egyéb esetekben táblázatokból vagy manapság numerikus szimuláció útján becslik a hőtágulást. (Utóbbit elsősorban komplexebb műszaki problémáknál használják).


3. Linerális hőtágulás példa. Egy alkalmasan választott kis hőmérsékleti tartományban minden anyag közelíthető lineáris hőtágulással. A folyadékos analóg hőmérő jó példa erre, a folyadékoszlop hossza a hőmérséklettől lineárisan függ, így a leolvasó skála beosztása is lineáris.


4.Víz rendellenes viselkedése példa. A víz 4°C hőmérséklet fölött hőközlés hatására tágul, 4°C alatt pedig hőközlésre összemegy. Ha úgy tetszik, 4fok alatt történő hűtésre tágul. (fagyasztóba tett lehűtött italok példája, törik az üveg).


5.Gáz tulajdonságai. Az anyag részecskéi között működő összetartó erő viszonylag kicsiny, így a rendelkezésre álló teret a gáz kitölti. A gyakorlat az egyszerűsített számításokhoz az ún.ideális gázmodellt használja, amely az esetek nagy részében kielégítő is.

2020. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon szépen köszönöm a segítséged, nagyon hálás vagyok neked, most nagyon boldog vagyok,hogy még vannak olyan emberek akik segítenek! Legyen nagyon szép napod!
2020. jan. 19. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!