Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy egyenlő szárú 3szög...

Egy egyenlő szárú 3szög alapja 10 cm, szárai 13 cm. Mekkora részekre osztja az alaphoz tartozó magasságot az alapon fekvő egyik szög szögfelezője?

Figyelt kérdés
Nagyon hálás lennék ha valaki el tudná nekem magyarázni, hogy kell megoldani. Egyáltalán nem értem :(

2020. jan. 15. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Először kiszámolod a magasságot a Pitagorasz-tétel segítségével.

Ha ez megvan, akkor a derékszögű háromszögön belül felírod a szögfelezőtételt.

2020. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy a magasságvonallal kettéosztott háromszög egyik fele is derékszögű háromszög; valamint ha behúzod a feladatban említett szögfelezőt, akkor azon belül egy újabb, kisebb derékszögű háromszöget kapsz. Derékszögű háromszögben pedig működik egyrészt a Pitagorasz-tétel, szóval két oldalból mindig kiszámolható a harmadik; valamint működnek a trigonometriai függvények is (sin, cos, tg), azaz ha egy oldal és egy szög (a derékszögön túl) ismert, abból kiszámolható bármelyik másik oldal, vagy ha két oldal ismert, abból kiszámolható bármelyik szög.
2020. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na, mekkorát?
2020. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm már megoldottam a feladatot 😇
2020. febr. 2. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!