Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » ABC derékszögű 3szögben az AB...

ABC derékszögű 3szögben az AB átfogóhoz tartozó magasság CD, a derékszög szögfelezője az átfogót S pontban metszi, az átfogóhoz tartozó súlyvonal CV. VS=2DS. Milyen nagyok a 3szög szögei?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a választ

2016. nov. 4. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyenlő szárú a háromszög.
2016. nov. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valóban van itt egyenlő szárú háromszög is:

[link]

2016. nov. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 vurugya béla ***** válasza:

Ha az A-nál fekvő CABszög = alfa, akkor VCAszög is és BCDszög is alfa.

Emiatt DCV szögnek is szögfelezője CS.

Most tükrözd a C pontot az átfogóra! C csúcs képe C' pont.

CC"V egyenlő szárú háromszögben VD súlyvonal. Ennek harmadolópontja a súlypontja, azaz a VS=2DS feltétel miatt ez a súlypont éppen S. De CS és VS is szögfelező azaz a háromszög súlypontja a beírt kör középpontja is. Akkor pedig a CC"V háromszög szabályos, azaz DVC szög 30 fokos, ekkor pedig alfa = 15°.


Szép feladat! (Meg lehet oldani trigonometriával is, de így sokkal szebb...)

2016. nov. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. nov. 5. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Az ottani linkemből látható, hogy a feladatot a magam módján megoldottam. Ma akartam folytatni a megoldást, de "vurugya béla" megoldása annyira szép, hogy inkább csak lemásoltam:

[link]

Ezúton is köszönöm a szép megoldást! (Remélem, nincs a másolás ellen kifogásod?!)

2016. nov. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 vurugya béla ***** válasza:
Persze, hogy másolhatod, örülök, hogy tetszett :)
2016. nov. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!