Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » /Ábel a rengetegben / Ha le...

/Ábel a rengetegben / Ha le kéne írni Márkus temetési beszédét hosszan hogyan írnátok le?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segítséget

2020. jan. 20. 16:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy nem azért nem olvastam el, mert lusta disznó vagyok hanem mert nekünk már volt ezenkívül 3 kötelezőnk az évben és nyilván más tárgyra is kell készülni szóval ezt már nem tudtam elolvasni
2020. jan. 20. 16:32
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha hosszan kéne leírnom, akkor hosszan írnám le.

Amúgy meg lusta disznó vagy, mert neked ez lenne a munkád. Simán el lehet olvasni négy könyvet más tantárgyak mellett is. Én is érettségiztem, aztán szereztem három diplomát és két nyelvvizsgát. Szóval tudom, mivel jár a tanulás. Nem olyan nagy ügy.

2020. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó kifogás :) sajnos egyetemen több száz oldalt el kell olvasni egy félév alatt nem 3-4 könyvet. Amúgy jo kis történet,de olvasónapló van az interneten ha már elolvasni lusta voltál akkor ott olvasd el. Az alapján már meg lehet írni.
2020. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:

Nekünk gimiben 1 évben volt vagy 10-12 kötelezőnk. Belefért.

A regény: [link]

Márkus temetésén tkp. nem volt temetési beszéd. A mögöttes tartalom a tőle látott példa.

"Márkus úgy feküdt akkor is, ahogy az ágyon hagytam. Az orvos megnézte, és szóval is kimondta, hogy halott. Az engedélyt megadta, és temetni is segített.


A nagy odvas fa alá temettük.


- Az iskolákat meg szokták-e áldani? - kérdeztem a gvárgyiánt.


- Azt meg - felelte rá.


- Akkor áldja meg ezt a sírt is, mert ennél nagyobb iskolát nem ismerek.


A kedves főbarát áldásra emelte a kezét. Én lehajtott fejjel ott állottam mellette; s amint ott állattam, hát egyszerre valami odabújt puhán a lábaimhoz.

- Bolha! - kiáltottam fel.

Ráborultam a kutyára, és bizony sírtam, hogy a fél szemével mégis megkerült. Végre a gvárgyián szólított fel mellőle, nem tudom, mennyi idő múlva."

2020. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!