Ezt hogyan kell megoldani? (logaritmus)


log3(x+1)+log9(x+1)=1


(a hármas és a kilences az alsó indexben van, vagyis az az alap)



2020. jan. 22. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

x+1>0

x>-1

log3(x+1)+log3(x+1)/log3(9)=1

log3(x+1)+log3(x+1)/2=1

3/2*log3(x+1)=1

log3(x+1)=2/3

x+1=3^(2/3)

x=3^(2/3)-1

2020. jan. 22. 18:03
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

log₃x = 2 log₉x, tehát

2 log₉(x+1) + log₉(x+1) = 1

3 log₉(x+1) = 1

log₉(x+1) = 1/3

9^(1/3) = x + 1

köbgyök(9) = x + 1

x = kögygyök(9) - 1

2020. jan. 22. 18:15