Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valamit önmaga szerint derivál...

Valamit önmaga szerint deriválni hogyan lehet? Illetve mi lesz az eredmény?

Figyelt kérdés

2020. jan. 24. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nem nagyon értem a kérdést. Ha az, hogy az f(x)=x függvény x-szerinti deriváltja mi, akkor az 1.
2020. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából én sem teljesen értem a kérdést, mikrohoz kapcsolódik...mindegy...de akkor az lesz amit mondasz szerintem, hogy 1. Én is erre gondoltam, csak nem tudtam megbizonyosodni róla sehol...de akkor ha p1-et p1 szerint deriválom, akkor az alapján amit írtál, az 1. Ugye?
2020. jan. 24. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:

A deriválási szabályok:

[link]


Innen láthatod, hogy

(x)'=(x^1)'=1*x^0=1*1=1


Az 1 konstansfüggvény, annak deriváltja 0.


Amikor tanultatok a deriváltról, akkor azt is tanultátok, hogy (az egyik) független változó szerint lehet deriválni, így az 1-szerinti deriváltnak ninc értele.


[link]

2020. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Félreolvastam, amit írtál, bocs. Ha p1 változó, akkor az f(p1)=p1 függvény p1 szerinti deriváltja 1.
2020. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oksi, köszönöm szépen!!
2020. jan. 24. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!