Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi az elsőfokú egyenlet...

Mi az elsőfokú egyenlet megoldóképlete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnap írunk matematikából első órában első fokú egyenletekről azonban nem bírom megérteni, hogy kell megoldani.

Itt az egyenlet:

5x+2=12x-3


Egyszerűen sehol nem találom a megoldóképletet, úgy mint a másodfokú egyenletnél és nem tudom mibe helyettesítsek be. Valaki esetleg tudna segíteni?



2020. jan. 26. 23:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
22%

Valaki azt élvezni, hogy csak a lepontozást nyomhatja, mert semmi máshoz nem ért.


Amúgy ott kezdődik a probléma, hogy a másodfokú egyenletek megoldását csak sokkal később veszik, mint az elsőfokú egyenleteket. (Tananyag).


Szóval már ebből rájöhet bárki is, hogy ez egy kamu kérdés.


Inkább arról kéne beszélni, hogy a 2. fokú egyenletek felett, milyen megoldások lehetnek, na mert arra is vannak megoldóképletek, csak már elég brutálisak.

2020. jan. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
kicsit off, de én pl. korrepetáltam egy lányt érettségi előtt pár hónappal, aki ugyanígy nem tudott megoldani elsőfokú egyenleteket. vért izzadtunk, de éppen meglett a 25 pont. és igen, úgy nem tudta megoldani ezeket, hogy már hatszor komplikáltabb dolgokat vettek. furcsa ez, de nem olyan ritka.
2021. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonymousreview60 ***** válasza:
#12: És azok a komplikáltabb dolgok sikerültek neki?
2021. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

komplikáltabb dolgok alatt pl. egy egyenes vagy kör egyenletét értem. ezeknél annyit tudtam elérni, hogy fv.tábla alapján behelyettesítsen, az középszinten már szokott érni egy pontot. azt, hogy megértse a koordináta geometriát, nem várhattam el, úgy hogy kb. feburárban keresett fel, félévkor 1,1-es átlaggal.

függvényeknél nem tudtam neki átadni azoknak a működését, és hogy miért úgy néznek ki, ahogy. viszont, ha elégszer elmondtam neki, hogyha zárójelen belül van a szám, akkor ellentétes irányba jobbra vagy balra tolja el, ha pedig kívül, akkor megegyező irányba fel vagy le, akkor azokat általában meg tudta oldani.

nagyon érdekes dolog az, hogy működik a matematika oktatás, amiben elvileg 12 évig részt vett, ha ilyenek megtörténhetnek. hát, még az, hogy át is lehet így menni az érettségin.

2021. márc. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 ceva54 válasza:
100%
Lehet, hogy a kérdező trollkodásnak szánta, de nekem (50 éve érettségiztem) érthetőek és hasznosak voltak a válaszaitok. Köszi
2021. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 krwkco ***** válasza:
100%

#2

"Angliába"

Angliában.

De ezt nyiván csak az MTA Irodalomtudományi Osztályán tudják. Ha már gúnyolódunk.

2021. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 krwkco ***** válasza:
53%

#10

"miért kell lepontozni a jó választ, amiben leírtam a megoldóképletet?"

Azt saccolom, hogy azért, mert úgy kezdted, hogy "Ne hallgass a többiekre, nem értenek hozzá."

Pedig pl. a 3-as a szokásos, hatékony és nehezen elrontható módszert írta le.

(És mielőtt erre kanyarodna a vita: én nem pontoztalak le. Ritkán szoktam pontozni.)

2021. máj. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!