Valaki segítene ezt levezetni?


{x²y+xy²=2

{xy+3x+3y=7

Ez egy egyenlet rendszer vagy mi.



2020. jan. 30. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:

xy(x+y)=2

xy+3(x+y)=7


Legyen a=xy, b=x+y, ezzel az egyenletrendszer:


ab=2

a+3b=7 a=7-3b


b(7-3b)=2

3b^2-7b+2=0


b1=2, b2=1/3

a1=1, a2=6


1)

xy=1

x+y=2 y=2-x

x(2-x)=1

x^2-2x+1=0

x1=1 y1=1


2)

xy=6

x+y=1/3 y=1/3-x

x(1/3)-x)=6

x^2-1/3X+6=0

Nincs megoldása ennek.

2020. jan. 30. 19:17