Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia egyensúlyos példánál...

Kémia egyensúlyos példánál hogy jönnek ki a számok?

Figyelt kérdés

2A + 3B = C + 2D Tudjuk, hogy 1 dm3-s a tartály és kezdetben 2 mol A gázt és 4 mol B gázt elegyítünk az A gázra az átalakul 50-%-os, az első kérdés, hogy számítsuk ki az egyensúlyi koncentrációkat, az addig okés:


[A] =1 mol/dm3 [B] =2,5 [C]=0,5 [D]=1


b,feladat, itt jön a csavar, feladat azt írja, hogy a rendszer térfogatát a felére csökkentjük miközben a D gáz anyagmennyisége 30%-al megnő.


Én fogtam az előző részben kijött koncentrációkat és azok alapján számoltam, ez a megoldás, ezek az új egyensúlyi koncentrációk


[C]=1,3 mol/dm3 [D]=2,6 - ez okés


[A]= 0,4 [B]=4,1 - ez amit nem értek


Hogy a túróba jöhet ki a B-re 4,1 hisz az első feladat elején volt 1 mol/dm3 a koncentrációja, mitől lett 4,1, az oké, hogy a felére csökkentettük a térfogatot, de a D gáz 30%-os változásából ha a többi gáz változására viszonyítok sehogy se jön ki.


köszi


2020. febr. 1. 22:52
 1/1 anonim ***** válasza:

b)

[D] = (1 + 0,3) / 0,5 = 2,6 mol/dm3

[A] = (1 - 0,3) / 0,5 = 1,4

[B] = {2,5 - (1,5 * 0,3)} / 0,5 = 4,1

[C] = {0,5 + (0,5 * 0,3)} / 0,5 = 1,3

2020. febr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!