Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan tudom megkülönböztetni...

Honnan tudom megkülönböztetni hogy egy kötés poláris vagy apoláris?

Figyelt kérdés
Értem hogy az apoláris kötés két azonos atom között jön létre de honnan tudom hogy két atom azonos???? Az a helyzet hogy eddig nem volt valamilyen jó kémia tanárom és most egy új suliban vagyok új tanárokkal s most nem értem csak nehezen a kémiát.

2020. febr. 2. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ugyanaz a vegyjelük (pl.: Cl, O, F) akkor azonos atomok, a kötésük egymás között apoláris, mert mindkettő egyformán vonzza a közös vegyértékelektronokat.


Akkor lesz poláris, ha két különböző vegyjelű atom kapcsolódik egymáshoz.

2020. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem szimmentrikus a molekula (pl. Ha kétatomos molekuláról van szó akkor két különböző atom) , akkor poláris, tehát két pólusa van


Ha szimmetrikus (pl H2O) akkor apoláris

2020. febr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Honnam tudom hogy egy molekula baj hány atomja van?
2020. febr. 2. 20:46
 4/6 A kérdező kommentje:
*honnan tudom hogy egy molekulának hány atomja van?
2020. febr. 2. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:
A H2O-ban 3 atom van, mert 2 db H és 1 db O
2020. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

"honnan tudom hogy két atom azonos????"

Hogy azonos a nevük. Pl. az oxigén meg az oxigén azok azonosak, látható a nevükből. A hidrogén és a fluor meg nem azonosak, megint csak látható a nevükből.


"honnan tudom hogy egy molekulának hány atomja van?"

Attól függ mi van megadva. Ha az összegképlet (pl: H2O), akkor összeszámolod az alapján. 2 db H és 1 db O az összesen 3 db atom.


"most nem értem csak nehezen a kémiát."

Hát azt látjuk, mert ezek olyan alapvető kérdések, amik nélkül semmiről nem lehet beszélni. Nyisd ki a kémia tankönyvedet, és kezdj el olvasni a legelejétől. Onnan hogy mik az atomok, milyen jelölésük van, mi az hogy kémiai kötés. Ezek nélkül kémiát tanulni olyan, mint az alapműveletek nélkül matekozni. Lehet, csak éppen nem túl hatásos. Ha ez megvan, akkor lépj tovább arra, hogy mi az a poláris és apoláris kötés.

2020. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!