-x2+2x+c=0 a, egyenletnek két egyenlő gyöke legyen? B, -"- két darab pozítiv gyöke legyen? C, -"- két negatív gyöke legyen? D, -"- egyik gyöke 0 legyen? E, -"- egyik gyöke pozítiv másik negatív legyen? F, -"- ne legyen valós gyöke?

végezd el a másod fokú egyenletet!
2008. nov. 20. 10:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
beírod a megoldóképletbe, és a diszkriminánssal bűvészkedsz egy kicsit. Tehát a -4ac-s tagot kell úgy megválasztani hogy a kapott szám kielégítse a feltételeket
2008. nov. 20. 10:59
 2/17 anonim válasza:

d= bnégyzet-4ac

2 azonos gyök akkor van, ha d=0

2 komplex, ha d negatív

2 különböző valós gyök, ha d pozitív

2008. nov. 20. 13:19
 3/17 A kérdező kommentje:
megoldásba segítsetek pls!
2008. nov. 20. 14:13
 4/17 anonim válasza:

1 gyök van pl. c=-1 esetén

Egy + és egy - gyök van pl. c=5/4 esetén.

Két pozitív gyök pl. c=-3/4 esetén

két komplex gyök pl c=-5 esetén

2008. nov. 20. 14:36
 5/17 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló és ezt,hogy vezessem le?
2008. nov. 20. 15:27
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A megoldóképlet:

x1,2= -b +/- gyök alatt bnégyzet - 4ac per 2a

Ezt nem tudom szebben leírni, de szerintem tudod.


Fent leírtam, hogy 1 gyök van, ha d=0

b2-4ac=0

a=-1

b=2

c=?

tehát 4+4c=0

4c=-4

c=-1


A többihez pedig beírod a megoldóképltbe, amit tudsz.

-2 +/- gyök alatt 4+4c Az egész osztva -2-vel.

Akkor lesz két pozitív, ha a -2-gyökös rész és a -2+gyökös rész is negatív. |2|-nél kisebb legyen agyök alatt, pl. 1. Mert -2+1 és -2-1 is negatív. Így 4+4c=1négyzet, 4+4c=1, 4c=-3, c= -3/4


Komplex gyök akkor lesz, ha a gyök alatt negatív szám van, tehát 4+4c<0 tehát c<-1


Két negatív szerintem nem lehet, legalábbis nem tudom, hogy lhet -2+gyökös rész és -2-gyökös rész is pozitív. Szerintem sehogy.


Egy pozitív és egy negatív akkor lesz, ha -2+gyökös rész és -2-gyökös rész egyike pozitív, másika negatív. pl. a gyök alatt legyen 9, mert -2-3 nagatív, -2+3 pozitív. Tehát 4+4c=9, 4c=5, c=5/4


U.I. Írd le papírra rendesen a megoldóképletet, úgy jobban átlátod.

2008. nov. 20. 15:55
 7/17 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2008. nov. 20. 19:05
 8/17 anonim ***** válasza:
(x+y)supp(1/2);
2022. márc. 7. 17:20
 9/17 anonim ***** válasza:
(x+y)sup(1/2);
2022. márc. 7. 17:20
 10/17 anonim ***** válasza:
(x+y)&sup(1/2);
2022. márc. 7. 17:21
1 2