Kollar272 kérdése:

Egy gömb térfogata 1000. cm³. Mekkora a felszine?

2020. febr. 19. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A térfogatból ki tudod számolni a sugarat, a sugárból pedig a felszínt.

Ennyi az egész.

2020. febr. 19. 14:28
 2/2 anonim ***** válasza:
Amit mondott az 1-es, az jó. Paraméteresen ugye a következőről van szó: V=4*r^3*pi/3 és F=4*pi*r^2. Az elsőből r=(3*V/4pi)^1/3. ezt visszaírva a felszin képletébe: F=4*pi*(3*V/4pi)^2/3. Itt majd a pi-t kihozod a gyök elé, ezt rád bízom. A lényeg hogy a felszínre adva van tehát egy F(V) összefüggés. Ismeretlen nincs.
2020. febr. 19. 20:51