Mennyi az összege a leírt számok közül a legnagyobbnak és a legkisebbnek?

Kata leírt egy papírra öt számot, majd páronként összeadta őket, és a következő összegeket kapta: 0; 1; 4; 5; 7; 8; 9; 11; 12; 15. És miért?

2020. febr. 23. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit jelenr az hogy paronkent osszeadta oket?
2020. febr. 23. 15:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Például jó:


-2, 2, 3, 6, 9


számötös.


Itt a legnagyobb és a legkisebb szám összege 7.

2020. febr. 23. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Legyen az öt szám, a < b < c < d < e

A legkisebb összeg: a + b = 0, így a = -b (b pozitív)

A második legkisebb összeg: a + c = 1, így c = 1 - a = b+1

A második legnagyobb összeg: c + e = 12, így e = 12 - c = 11 - b

A legnagyobb összeg: d + e = 15, így d = 15 - e = 4 + b


Ekkor a számok:


-b < b < b + 1 < b + 4 < 11 - b


11 - b > b + 4

7 > 2b

7/2 > b


Csak a b = 2 jó, ha kipróbálod.

2020. febr. 23. 15:45
 4/4 anonim ***** válasza:
2020. febr. 23. 19:30