Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német háziban szöveget kell...

Német háziban szöveget kell írnunk, de túl sokszor használom a “mann” szót, szinte minden mondatban benne van. Mivel tudnám helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Arról kell írnunk, hogy mit kellene tennünk a globális felmelegedés enyhítése képpen.
2020. febr. 24. 15:50
 1/4 A kérdező kommentje:
És a másik kérdésem, hogy jól írtam? “mann”? A férj/férfi meg a “Man” ugye? Vagy fordítva?
2020. febr. 24. 15:56
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha egy mondatban leírtam már hogy “mann” akkor egy mellékmpndatban, ahova szintén kell egy alany, ott utalhatok rá “er”rel?
2020. febr. 24. 15:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Vagy írjam azt hogy “mi” mint “wir”?
2020. febr. 24. 15:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Man az általános, Mann a férfi.


És szerintem nem baj, ha sokszor van benne.

Próbálhatod így általánosabban, zu+Infinitive-vel

Például Man muss nicht so viel Kunststoff kaufen.

Helyette: Es ist nützlich, nicht so viel Kunststoff zu kaufen.

Vagy passzívban: Weniger Kunststoff müssen gekauft werden (ebben már nem vagyok biztos, de valahogy így kell).

2020. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!