Derék szogu háromszög ki számolása?


Szóval van egy derék szogu háromszög az alfa szögel szembeni befogó 29 centi átfogó 33cm hiányzik az alfa szög (hogy hány fokos) es a szög melelti befogó.

Hogy kezdjek neki?

Szinusz koszinusz es tangens

Ezt a 3mat vettük csak ezekel számolunk órán


2020. febr. 29. 15:17
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Igen de szinusz koszinuszal kéri a tanar.

Aki ki számolta nekem pitagoraszal annak köszönöm.

2020. febr. 29. 16:31
 12/24 anonim ***** válasza:

Akkor így innen esetleg kifejezni az AB-t?


[link]

2020. febr. 29. 16:35
 13/24 A kérdező kommentje:
Konkrétan cm be kellene mégcsak most kezdtük el venni nem bonyolitotuk olyan mint például ez a AB
2020. febr. 29. 16:38
 14/24 A kérdező kommentje:
*nem bonyolitotuk
2020. febr. 29. 16:38
 15/24 anonim ***** válasza:

[link]



(Csak 4 tizedessel számoltam, gondolom azért van az a kis eltérés.)


Egyéb ötletem nincs. ¯\_(ツ)_/¯

2020. febr. 29. 16:46
 16/24 A kérdező kommentje:

Igen ezlesz az. De mi mindig alfa szogel számolunk de az gondolom nembaj igaz?

Letudnad szövegesen írni azt ahogy a képen szamoltad?

Sokat segítene.

Köszönöm

2020. febr. 29. 16:51
 17/24 anonim ***** válasza:

Mindegy milyen betűvel nevezed el a szöget, a lényeg, hogy a rajzon is tűntesd fel, s mond meg, hogy hol van


Az A és az alfa jelölés közt még annyi a különbség, hogy másképp írod fel őket.


Pl: ABCháromszögben: m(A(kalap)) = valamennyi

m(BAC(kalap)) = valamennyi

alfa = valamennyi


(Legalább is nálunk (Erdély)...)



Hogy érted azt, hogy szövegesen?

2020. febr. 29. 17:09
 18/24 A kérdező kommentje:

Hat hogy leirod pontosan mit osztotal/számoltal mivel.

Mert ha rá nézek a lapodra nem nagyon ertem a számítás részét

2020. febr. 29. 17:17
 19/24 anonim ***** válasza:

(Kicsit logikusabban neveztem el azt a háromszöget)


[link]


Ha nem számoltam el valamit... Nekünk mindig kerek számokat adnak, s úgy csinálják, hogy a szögek is szépen jöjjenek ki, mert semmi féle segítséget nem használhatunk.


Most érted-e? :)



Amúgy most látom, hogy a m(BAC(kalap))-nál van egy kis égi jel. :D

(BAC=bacalaureat=érettségi)

2020. febr. 29. 17:43
 20/24 anonim ***** válasza:

Ha meg még ezeket se értenéd:



=> = ebből következik

|=> = ezekből következik


A 0,4773=AB/33-ból meg azért lett AB=0,4773×33, mert: 5=10/2 => 10=5×2.

2020. febr. 29. 17:50
1 2 3