Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi lehet a helyes válasz erre...

Mi lehet a helyes válasz erre a kérdésre?

Figyelt kérdés

Az osztályfőnököm feladott egy feladatot, amelyet dícséretért meg lehet oldani. A lényeg az, hogy van egy kérdés, ami úgy szól, hogy melyik mondás, melyik közmondás szól arról, hogy nem vagyunk tévedhetetlenek? És akkor a mondás úgy kezdődik, hogy a lónak négy lába van... a folytatást kellene kitalálni.

Meg van adva négy lehetőség, az egyik úgy szól, hogy ennek ellenére csak egy farka, a második úgy, hogy mégis megbotlik, a harmadik az, hogy mint a sánta kutyának, a negyedik pedig úgy, hogy amellyel maga esik bele.

Na most én próbálgattam itthon megoldani, az utolsó lehetőséget kizártam, ugyanis nem esik bele. Az én ismereteim szerint a gödör mérete, nagysága miatt nem fér bele a ló. Bár, hogyha ez egy póniló, akkor egy kicsit problémásabb, de én akkor is hagynám az utolsó választ, a mondásból nem derül ki, hogy milyen lóról van szó. Az első lehetőséget is kizárnám, hogy ennek ellenére csak egy farka. Mondjuk lehetséges, hogy az a jó válasz, mert mivan, ha éppen abban a farokban botlik meg? Az a baj, hogy nem vagyok benne biztos, de talán kizárnám ezt a választ is. Akkor ott van a második lehetőség, hogy mégis megbotlik. Ugye, ha négy lába van, akkor miért botlana meg? Teljesen logikátlan. Ezt is kizártam. Végül ott a harmadik válasz, azt gondolom helyes megoldásnak, hiszen 4 lába van a sánta kutyának, attól, hogy sánta. Tehát annak is 4 van. Ti mit gondoltok, mire tippeltek?



2020. márc. 1. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Hány éves vagy? 10? 12? Semmi keresnivalód itt.
2020. márc. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi ez az idétlenség?Szórakozol?
2020. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla, ezt a feladatot adták fel. Mi a gond vele?
2020. márc. 1. 12:00
 4/7 anonim válasza:
100%
A lónak négy lába van, asztal, de nem szék a helyes megoldás. A tanárod csak át akart baszni, és becsapós a kérdés, mert egy ötödik válasz a jó megfejtés.
2020. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezdd el beírni a közmondást a google-ba, a végét automatikusan kiadja.
2020. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Akkor ott van a második lehetőség, hogy mégis megbotlik. Ugye, ha négy lába van, akkor miért botlana meg?"


Nem vetted észre a "mégis" szót? Hogy lehet, hogy nem ismered ezt a közmondást!

2020. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=cLXX-FFxEcg

Gondolom innen vetted a kamukérdésedet.

2020. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!