Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika gráf feladat,...

2105as kérdése:

Matematika gráf feladat, indoklás van rá, valamilyen tétel?

Figyelt kérdés

Gráfos feladatokat oldok meg és találkoztam az alábbival:

6 ember egy versenyen

A,B,CS,D,E,F

mindenki mindenkivel csak egyszer játszhat (asztaltenisz).

fokszámok, lejátszott meccsek alapján

A->1

B->2

CS->2

D->3

E->4

F->4

Kérdés, lehetséges-e, hogy az A tag egyetlen mérkőzését B-vel játszotta?

Ha igen rajzolj gráfoz

Ha nem indokold válaszod.

Én arra jutottam, hogy nem lehetséges,

indoklásom:

Nem lehetséges, mert B tag fokszáma páros, A tagé páratlan, így A tag csak olyan valakivel játszhatott, akinek szintén páratlan a fokszáma.

Az állításom mennyire helyet álló? Esetleg van erre vmi tétel, vagy definíció ?


2020. márc. 1. 18:50
 1/2 A kérdező kommentje:

Érettségi feladat, és ott a megoldásban, elkezdte "boncolgatni" hogy : ha ez ezzel játszott volna akkor ez nem tudott volna ennyi emberel jászain stb.


Én állításomra is járna a max pont, attól, hogy nem a megoldás alapján magyaráztam ?

2020. márc. 1. 18:53
 2/2 anonim ***** válasza:

"Az állításom mennyire helyet álló?"


Baromság úgy, ahogy van... Már miért ne lehetne egy páros fokszámú csúcsot egy páratlan fokszámú csúccsal összekötni?


Feltesszük, hogy az állítás igaz, ekkor A-t leszámítva a többi csúcs gráfot kell, hogy alkosson, ahol ezek a fokszámok:


1 2 3 4 4


Ebből kell gráfot alkotnod. Ránézésre megmondható, hogy nem fog menni. De az indoklást meghagyom neked.

2020. márc. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!