Szeretném megoldani a trigonometria házit, de folyamat belekeveredek cos3x=cosx, sin3x=sinx?

Nagyon hálás lennék ha valaki indoklással együtt levezetné, hogy hol milyen lépés van.
2020. márc. 2. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:

cos(3x)=cos(x)

3x= x+ 2kPi vagy 3x= -x+ 2kPi

2x= 2kPi vagy 4x= 2kPi

x= kPi vagy x= kPi/2


sin(3x) = sin X

3x= x+ 2kPi vagy 3x= Pi - x + 2kPi

2x = 2kPi vagy 4x= Pi + 2kPi

x = kPi vagy x= Pi/4 + kPi/2


k tetszőleges egész számot jelöl.

2020. márc. 2. 17:47