Hogy kezdjek hozzá, mit írjak? Semmi ötletem nincs hozzá.

Figyelt kérdés

Gyakorlati írásbeliség-olvasói levél írása


Lakóhelye forgalmas utcájának ötvenméteres szakaszán a következő feliratok olvashatók: farmerexpo, multiplex mozi, Csavar shop, Padlócentrum, Nádland bútor, euroszendvics, e-business, full extrás Casco.


Egy, a magyar nyelvvel foglalkozó közérdekű honlap olvasói rovatában mutassa be a lakóhelye utcaképét jellemző feliratok, reklámhordozók nyelvi sajátosságait! Levelében fejtse ki álláspontját és indokait abban a kérdésben, miért kellene ápolni nyelvünket még a reklámhordozóknak is. (A fentieken kívül más példákat, személyes tapasztalatokat is felhasználhat.) 120-200 szavas olvasói levelében hivatkozzon a nyelvtörvényről szóló alábbi szövegre is!


„2002. február 18-ától hatályos a gazdasági reklámok és üzletfeliratok nyelvi követelményeit tartalmazó törvény, amely fő szabályként kötelezővé teszi a magyar nyelv használatát a reklám- és üzletfeliratokon, valamint a közérdekű közleményekben.”



2020. márc. 20. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Basszus, elolvastam és fejben megvan már öt mondat. 48 éves vagyok. Ne haragudj, de meg kéne erőltetni a buksidat, nem fogom helyetted megcsinálni. Ez egy nagyon jó, kreativitást igénylő feladat, annak idején ölni tudtam volna, ha ilyet kapok az iskolában.
2020. márc. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%
De a telefon nyomkodása, meg a call of duty az megy mi? Ilyen egyszerű, alap gondolkodást igénylő feladat meg kifog rajtad?
2020. márc. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mikor mondtam hogy írd meg helyettem???? Csak segítséget kértem elkezdeni a többit megoldom. Amúgy igen, szoktam codozni, de ez hogy jön ide??
2020. márc. 20. 09:56
 4/17 A kérdező kommentje:
*csináld
2020. márc. 20. 09:56
 5/17 anonim ***** válasza:
40%

Nos, mit tudsz megállapítani a feliratokból? A kérdés szempontjából :)


Olvasói levél!

2020. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
igen, azt értem, de hogy kezdjem el? pl. Kedves olvasók!... ?
2020. márc. 20. 10:22
 7/17 anonim ***** válasza:
Lehet úgy is, de netes oldalról lévén szó, szerintem elég blogbejegyzés stílusban is, nem fontos megszólítás- szerintem!
2020. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Tisztelt szerkesztőség! Lakóhelyem környezetében számos reklám feliratot találtam, amelyek nem felelnek meg a magyar nyelv alkalmazását érintő követelményeknek. Pl. .....
2020. márc. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
10%

Tisztelt szerkesztőség!


Sajnos nem csak a 10 éves COD-ot játszó fiatalok, de egyre több idősebb is átvesz a szlenget és az idegen szavakat a magyar nyelvben. Nem elég, hogy a tanulatlan 10 évesek perkekről, killről craftról és egyéb, amúgy magyarul is kifejezhető szavakról zagyválnak, most már az utcákat is elárasztotta a kevert magyar-angol nyelv.


Ezt nagyon károsnak tartom, hiszen a magyar nyelv védelméről szóló törvénybe is le van fektetve, hogy tábla csak magyarul jelenhet meg, esetleg angolul alatta, kiegészítő szövegként.


A fiatalok lelki világát teljesen eltorzítja a sok PUGB és COD, ezért képtelenek a hétköznapi életben is disztingvált módon, a magyar nyelvtan szabályai szerint értekezni, valamint keverik a magyar és az angol nyelvet. Erre erősítenek rá ezek a táblák, melyek tovább rontják az amúgy sem túl művelt fiataljaink nyelvi tudását, kifejező képességét.


Kérem, a lap járjon közbe az érdekében, hogy 18 év alatti magyar fiatal ne játszhasson COD-ot, ami ugye 18 éven felülieknek lett kitalálva, ezzel is védve a magyar nyelvet.


Köszönettel:

Scsipovicsné Rahedli Katalin

2020. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9! Nem írtad bele a feladatban szereplő konkrét példákat a levélbe!
2020. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!