IcyRookie kérdése:

Hány g víz keletkezik 3,25 g H égése során?

kémia, házi, feladat,

2020. márc. 23. 13:02
 1/5 Fizikakedvelő ***** válasza:
Hol akadtál el?
2020. márc. 23. 13:11
 2/5 anonim ***** válasza:

2*H2 + O2 = 2*H2O


Számold ki hány mól hidrogéned van...annyi mól vized is és azt megszorzod 18-cal (? vagy hogy írják ezt).

2020. márc. 23. 13:29
 3/5 Fizikakedvelő ***** válasza:
68%

Így van.

A hidrogén égésének reakcióegyenleteből szükséges kiindulni.


H2+O2->H2O


Ezt rendezvén eljutunk a helyes arányokhoz,sztöchiometriai számokhoz:


2H2+O2=2H20


Nézzük most adatainkat. A hidrogén tömege adott. Nekünk a keletkező víz tömegét kell meghatároznunk. A reakcióegyenletek mennyiségi viszonyait a tömeggel ilyen típusú feladatoknál a moláris tömeg köti össze.

M=m/n


Vegyük észre,hogy a reaktánsok közül a hidrogén anyagmennyisége meg fog egyezni a keletkező víz anyagmennyiségével. Ennek alapján hasznos lesz a hidrogén anyagmennyiségének meghatározása:


m=M*n->3.25 mol H2


Ennyi mol H20 fog képződni. Elő lehet újra venni a moláris tömeget:

m=M*n(a víz moláris tömegét alkotóelemek arányában meg lehet adni)

m=18 g/mol*3.25 mol= 58.5 g

2020. márc. 23. 13:43
 4/5 Fizikakedvelő ***** válasza:
50%

*javítás a hidrogén anyagmennyiségére vagyunk kíváncsiak

n=m/M->3.25g/1(g/mol)=3.25 mol

2020. márc. 23. 13:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. márc. 25. 23:07