Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tud nekem segíteni ezekben a...

Tud nekem segíteni ezekben a fizika feladatokban?

Figyelt kérdés

Mekkora az eredő ellenállás értéke 3 db R értékű ellenállás soros kapcsolása esetén?

Mekkora az eredő ellenállás értéke 3 db R értékű ellenállás párhuzamos kapcsolása esetén?

Számítsd ki az ismeretlen áramerősséget! I1=2A; I2=5A; I3=4A *

Hogyan nevezzük azoknak az ágaknak az összességét, amelyeken végighaladva a kiindulási pontba térhetünk vissza úgy, hogy közben egy ágon sem haladunk kétszer végig?

Mindenkinek köszönöm a válaszát elöre is :)



2020. márc. 26. 06:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Soros kapcsolásnál az eredő ellenállás az ellenállások összege (3+3+3), párhuzamosnál pedig a reciprokok összege (1/3+1/3+1/3).


Az ismeretlen áram 17,35. Lehet nem a te feladatodra, de mindenképpen ismeretlen volt míg ki nem számítottam. A tiedben nem tudom mit kéne számolni. (Le kéne írni a feladatot... ;) )


Hirtelen a Hamilton-kör jutott eszembe (számítástechnika, gráfelmélet), ez nem elektromosságtannal kapcsolatos, de a kérdésedre ez a(z egyik) helyes válasz. Google itt segít, ha úgy sejted nem erre gondolt a tanár.


Remélem tudtam segíteni, hajrá! ;)

2020. márc. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nagyon sokat segitettél:)
2020. márc. 26. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!