Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

SŰRGŐS! Már másfél órája ezen a feladaton ülök, és egyszerűen nem tudom! Hogy kell megoldani? "8. matek"

Mennyi 40%-os alkoholt öntsünk fél liter 25%-os alkoholhoz, hogy a keverék 35%-os legyen?

Keress kérdéseket hasonló témákban: matematika, Matek.8, házi feladat

márc. 26. 20:05  Privát üzenet  

A válaszok
Meddig jutottzel? Hol akadtál el?

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont márc. 26. 20:07 Privát üzenet
*jutottál el

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont márc. 26. 20:08 Privát üzenet

25%-os alkohol: 0,5 l, tehát

tiszta alkohol: 0,25 * 0,5 l = 0,125 l

oldószer: 0-5 l - 0,125 l = 0,375 l

Hozzáöntünk ehhez a löttyhöz x liter 40%-os alkoholt.

Ekkor a tiszta alkohol: 0,125 l + 0,4 x

Az egész lötty: 0,5 + x liter

Tudjuk, hogy 0,125 + 0,4 x = 0,35 * (0,5 + x)

Ezt kellene megoldani.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont márc. 26. 20:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
SŰRGŐS! Már másfél órája ezen a feladaton ülök, és egyszerűen nem tudom! Hogy kell megoldani? (8. matek)
Következő a helyzet: Nagyjából másfél éve tart nekem, hogy a két oldalam, (de többnyire a bal) szúr. Ha nagy levegőt veszek, vagy összegörnyedek, egyszerűen beszúr. Ötlet miért...
Kicsi húgom másfél hónapos, és egyszerűen brutálisan sír, nehezen, szinte semmit nem alszik?
Nagyanyám elmondása szerint egyszerűen elvették tőle a másfél hold szántóföldjét. Lehetséges ez 2014-ben?
SŰRGŐS! Már másfél órája ezen a feladaton ülök, és egyszerűen nem tudom! Hogy kell megoldani? (8. matek)
Hogyan a legolcsóbb Torontóba küldeni egy másfél -2 kilós dolgot? Nem karácsonyra, csak úgy egyszerűen.

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!