Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Tudnátok segíteni megoldani az elektronika házit?

Van egy 170 Ω-os és egy 90 Ω-os ellenállásom, párhuzamosan kapcsolva!

Aztán van egy 1 mH-s és egy 2 mH-s tekercsem, sorosan kapcsolva!

Harmadszorra pedig sorba kapcsolok egy 1nF-os és egy 1pF-os kondenzátort is!

Ezt a hármat aztán végül sorosan kapcsolom össze!

Készíts el a kapcsolási rajzot!

Határozd meg a rezonancia frekvenciát!

A kör kap egy U=100 V-os, 1 MHz-es, szinuszos feszültséget!

Határozd meg az impedanciákat, az áramokat, a fázisszöget, az egyes elemeken megjelenő áramokat és feszültségeket! Ellenőrizz számítással!

Keress kérdéseket hasonló témákban: elektronika, házi feladat, házi, ellenállás, impedancia

márc. 26. 20:49  Privát üzenet  

A válaszok
https://www.youtube.com/watch?v=5RxPo1Yz2_M

# 1/6Időpont márc. 26. 21:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi, de nem az eredő ellenállásra vagyok kíváncsi

# 2/6Időpont márc. 26. 21:58 Privát üzenet
bollocks nevű felhasználó válasza:

Hol akadtál el? Ugyebár segítséget kértél, és nem megoldást, ehhez tudni kellene, hogy meddig jutottál el.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont márc. 26. 22:20 Privát üzenet
Sztrogoff nevű felhasználó válasza:

"Köszi, de nem az eredő ellenállásra vagyok kíváncsi"

Mivel van két ellenállásod, alighanem arra is kíváncsinak kéne lenni...

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont márc. 26. 23:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A rajzig

# 5/6Időpont márc. 27. 14:14 Privát üzenet
bollocks nevű felhasználó válasza:

Szuper!

Először számold ki az egyes áramköri elemek impedanciáit, azután nézd meg az első válaszban linkelt videót, és számold ki az eredő impedanciát.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont márc. 27. 16:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elektronika feladatban segítség?
Egy transzformátorban 0,8T az indulció, a közepes indukció hossz 36 cm, a permeabilitás (mü relatív) 3200, I=2A mennyi a menetszám?
Elektronika Soros R-L-C passzív alkatrészek váltakozó áramkörbe. Valaki esetleg meg tudja nekem ezt oldani, képlettel nem tudom hogy kell😕 I=5mA, f=5 kHz, UL=1,5V, UR=1,2V,...
Valaki esetleg tudna segíteni ennek a megoldásába, holnap dogám lesz es kifogott rajtam😕 Méréshatár bövítés, Ezekből hogy kell kiszámolni az Re1, Re2, Re3, Rs, Im? Um =2V P=800mW...
Miért veszélyes a rövidzárlat? Ezt a kérdés kaptam fizikán, de nem tudom, hogy mi a válasz. Mindenhol kerestem, de sehol sem találtam semmit.
Tudnátok segíteni?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!