Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitene nekem valaki aki ert...

Krisztikekrisztykee kérdése:

Segitene nekem valaki aki ert hoyya ket C++ program megirasaban?

Figyelt kérdés

1. Hozzunk létre egy input.txt filet, amelybe írjunk egy n (8 ≤ n ≤ 15 ) számot, majd az alábbi n sorba különböző számokat. Írjunk egy C++ programot, amely beolvassa ezeket a számokat, megvizsgálja, hogy pallindrómok-e, majd egy output.txt fileba 1 est ír, ha azok, 0 st ha nem.

2. Sors-számjegynek hívjuk azt a természetes számot, amelyet adott természetes számra a következőképpen számítunk ki: összeadjuk a szám számjegyeit, majd a kapott összeg számjegyeit, és így tovább, amíg a kapott összeg nem válik egyszámjegyű számmá. Pl a 193 sorszámjegye a 4, mivel 1+9+3 = 13, s 1+3 = 4. Írjunk egy C++ programot, amely beolvas egy input.txt fileból n darab számot, amelyek különböző sorokban vannak, (az n értékét nem ismerjük, tehát addig kell olvassuk a számokat, amíg vannak), majd egy output.txt fileba kiírja a sors-számjegyeit a beolvasott számoknak.



2020. márc. 27. 16:04
 1/3 A kérdező kommentje:

file:///D:/COVID-19/palindrom111/output.txt

file:///D:/COVID-19/palindrom111/main.cpp

file:///D:/COVID-19/palindrom111/input.txt

2020. márc. 28. 13:35
 2/3 A kérdező kommentje:
hoopsz linket akartam kuldeni arrol h meddig jutottam
2020. márc. 28. 13:36
 3/3 A kérdező kommentje:

#include <iostream>

#include <fstream>

using namespace std;


int main()

{

ifstream in("input.txt");

ofstream out("output.txt");

int n,a,b,c,i;

in >> n;

for ( i=n;i<n;i++){

b=0;

a=i;

while (a>0){

c=a%10;

a=a/10;

b=b*10+c;

bool palindrom = true;


}

if (b == i){

out << 1 << endl;

}else{

out << 0 << endl;

}

}


in.close();

out.close();


return 0;

}

2020. márc. 28. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!