Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki segítene egy olyen...

Valaki segítene egy olyen program megírásában?

Figyelt kérdés
Azt szeretném,hogy pl.mondok valamit és felismeri a gép,persze nem egy távból, ha nem többől 1.25m 1.5m 1.75m stb...Itt egy példa:Nyisd meg a Google Chomre-t.Ezt én bediktálnám a gépbe több távból és ha hallja az én hanghullámaimat(hangfrekvenciámat) , akkor megnyitja.Itt lenne a gond hogy milyet kéne vagy mit kéne csinálni, hogy felismerje a gép a hangomat és megnyitja az adott programot.

2015. okt. 28. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hogy milyen távból hallja meg a hangod, az szerintem hardverfüggő.


"<programnyelv> speech to text"-re kell keresned, ha a hangot szöveggé akarod alakítani. Magyar nyelv működőképességére kicsi esély van.


A feladat másik része a szöveg értelmezése és a megfelelő parancs végrehajtása. Reguláris kifejezések a barátaid lehetnek a szöveg elemzésénél. "<programnyelv> shell execute" keresés pedig megmondja, hogy kedvenc programnyelvedben hogyan indíthatsz el egy másik programot.

2015. okt. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezt hívják: Beszéd és nyelvfeldolgozásnak
2015. okt. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megpróbálok egy kicsit több időt ráfordítani,hogy megtanuljam és ha talán megy is akkor csinálok egy alap programot.
2015. okt. 29. 10:40
 4/14 A kérdező kommentje:
De valamelyikőtök elmagyarázná, hogy hogy is kell?Egy példa is elég lenne pl.a google chrome vagy egy film megnyitás.De a legfontosabb, hogy ez hanggal tudjam megnyitni.
2015. okt. 29. 10:49
 5/14 anonim ***** válasza:

1. [link]

2. [link]

3. [link]

2015. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A nyelvtechnológiát egyetemen tanítják, számítógépes nyelvészeknek főleg. Ezt nem fogod 2 netes tutorialból összevadászni.
2015. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

És olyat lehet,hogy mikor megnyitom hanggal a Google Chrome-t,akkor mondja hogy egy pillanat vagy bele tekerek és vissza kérdez,hogy hány percet?Persze én programoznám be a gépet hogy vissza tudjon mondani szavakat vagy akár mondatokat.

Jah és nem fogom elsietni, éveket fogok tanulni!

2015. okt. 29. 16:13
 8/14 anonim ***** válasza:

> akkor mondja hogy egy pillanat vagy bele tekerek és vissza kérdez,hogy hány percet?


Persze. "<programnyelv> text to speech" a keresőkifejezés a beszédszintetizáláshoz.


Azt meg nem értem, hogy mibe akarsz beletekerni.

2015. okt. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Youtube vagy film néző program.
2015. okt. 29. 18:43
 10/14 A kérdező kommentje:
De hogyan lehet írni ilyen programot?Valaki írja le kérem szépen!(Python-ból tanulok).
2015. okt. 30. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!