Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kapom meg a megoldást?...

2105as kérdése:

Hogyan kapom meg a megoldást? (algoritmus)

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem jövök rá, lehet fáradt vagyok vagy buta, vagy mindkettő :)

3+lg 2-es alap és x

3-ast kellene valahogy 2es alapú logaritmusra hozni és akkor lg 2-es alap (x*érték)


megoldásba lg 2-es alap (8x), de nekem nem jön ki, már minden mindennel csináltam akkor is 9x jött ki és nem a 8x :S.


2020. márc. 30. 00:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Rosszul beszélek idiótául, de mintha a "3 + log[2] x" kifejezést kéne átalakítani egyetlen logaritmust tartalmazó kifejezéssé.

Ehhez fel kell használni, hogy 3 = log[2] 8 (hiszen 2^3 = 8), és az összefüggést, hogy log a + log b = log ab; ezekkel 3 + log[2] x = log[2] 8 + log[2] x = log[2] 8x.

2020. márc. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kérdező védelmére; ő már írt ki egy pár kérdést az oldalra, és ennél összeszedettebb szokott lenni a megfogalmazása, szóval nem egy „átlagos fogalmazásképtelen idióta”, csak ez most valahogy nem sikerült.
2020. márc. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszotokat, tisztázódott bennem a megoldás. :)

Csak én mikor próbálkoztam, kicsit más hangulban voltam.

2020. márc. 31. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!