Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyek azoka karbantartási...

Melyek azoka karbantartási feladatok amelyekhez nem feltétlenül kell szakembert hívni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 1. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Pl. a kiégett lámpaizzót Pistike is kicseréli otthon...
2020. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bele a nagyvilágba? Valami témakört vagy tárgyat adj, hogy mégis mihez kapcsolódik a kérdés...
2020. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

kerékpár szerelés

autón kerék csere / olaj csere / levegő szűrő csere, ablaktörlő csere / km óra visszatekerés :)

fűtés: levegőtlenítés, tisztítás

csempe: fúgázás

kijön a konnektor a falból - elég áramtalanítani, vissza lehet szerelni.

Luk a falon / betört a gipszkarton - ezeket könnyű otthon megszerelni.

Feleségem magától kicserélte a mosógép ékszíját. 10 évesen már szereltem polcot fel falra. Ezek nem bonyolult dolgok.


Valaki még azért is szakembert hív, hogy a fa...-t kiverje neki....

"A véleményem, a korona vírusról, azhogy péntek este van, és itthon ülök..."

2020. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

kedves S. Nickolas Nick,

a házimba volt benne a kérdés amire nem tudtam válaszolni ezért kiírtam ide :)

2020. ápr. 1. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Elég hülye kérdés - mármint nem tőled, hanem attól, aki ezt így feltette bele a vakvilágba.


Szerintem arra gondolhat a költő, hogy villanyt és gázt maga ne szereljen az ember, ahhoz hívjon szakembert (igen, még a kilógó konnektorhoz is - házi feladatról beszélünk, nem a való életről :) ). Ugyanez igaz az összes olyan berendezésre, aminek kezelési utasításában szerepel, hogy csak szakképzett szerelő nyúlhat bele (tűzhely, kazán stb.).

2020. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
#4: Azt értem, de milyen tárgyból? Gondolom a kérdésnek valami köze van az aktuálisan leadott anyaghoz.
2020. ápr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdés teljesen érthető:

- bármilyen körülmény között mi az, amit te magad meg tudsz csinálni és nem kell szaki hozzá.

Aki ebbe beleköt, az kötözködni akar és nem képes felfogni alapvető dolgokat az életben.


A kerítés lefestése, csiszolása. Fűnyírás. Gyümölcs szedés. Hó kotrás. Lefolyó szifont tisztítás. Ha elérhető magasságban van, ereszcsatorna tisztítása. Coax kábel-re csatlakozó szerelés. Kilincs felszerelése. Ha értesz a számítógépekhez, akkor annak karbantartása. Programok installálása. Takarítási folymatok. YouTube-ról akár egy fékolaj légtelenítést is végig tudsz nézni és utána csinálni.

Amennyiben ez házi feladat, akkor pontosan meg lehet beszélni ezt a szülőkkel, nagyszülőkkel (akiknek él még, a többieknek RIP), szomszéddal (telefonon).

Engem pl a szomszéd bácsi tanított meg tömítést cserélni a csaptelepben. Nem egy ördöngös dolog. Cipőtalpból vágott ki új tömítést hozzá. 10 éve működik.


Sok minden van egy háztartásban, amihez nem kell szakember.

2020. ápr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdés érthető, de nem mindegy, hogy informatika tárgyból, valamilyen jogi tárgyból, technikából (van még ilyen?), netán valamilyen balesetvédelmi témakörrel kapcsolatosan kell válaszolni a kérdésre. Gondolom nem matematikából tette fel ezt a kérdést a tanár.
2020. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!