Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika. tudnátok segíteni?

Fizika. tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Mennyi hőt kell közölni -10 C-os 20 kg tömegű jéggel, hogy 50 C-os víz legyen

belőle:

Cjég= 2,1 kJ/kgC

Cvíz= 4,2 kJ/kgC

Lo (olvadáshő)=333 kJ/kg

E= cmT

E=Lom

Mennyivel nagyobb a 20 kg tömegű 0 c-os víz energiája, mint a 0 C-os jégé?


Mennyi energia szükséges, hogy az 50 C-os vízből 120 C-os vízgőz legyen?

Cgőz=1,,7 kJ/kgC

Lforráshő= 2260 kJ/kg

E= cmT

E=Lfm



2020. ápr. 3. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi a probléma?

Még a képleteket is leírtad.

2020. ápr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te E-vel jelölted, bár az az Energia jele, Hő az nem = Energiával de ebbe most nem megyünk bele csak jó tudni.

Bármivel lehet bármit jelölni ha kiírjuk a jelölések jelentését, ha eltérünk azt általános jelölésektől

Hő jele ált. Q.

1,

Megoldás Cjég*M*10+Lo*M+Cvíz*M*50= Q közölt

2,

Megoldás Cvíz*M*50+Lf*M+Cgőz*M*20= Q közölt


Ahova számot írtam minden esetben a delta hőmérséklet, tehát a hőmérséklet változás

Első esetet leírom=

-20 fokos jég 0 fokos jég lett az ehhez közölt hő mennyisége a Cjég*M*20 (20 a delta T, mivel ennyivel változott a hőmérséklet)

Aztán a 0 fokos jégből lesz 0 fokos víz az ehhez közölt hő Lo*M (Itt nincs hőmérséklet változás ezért nincs delta T)

Aztán a 0 fokos vízből lesz 50 fokos víz az ehhez közölt hő Cvíz*M*50 (50 a delta T, mivel ennyivel változott a hőmérséklet.

Az összes közölt hő mennyisége pedig a három szakaszhoz közölt hőnek az összege. Remélem nem írtam el semmit, ha igen javítsatok.

Remélem érthető ha van még kérdés nyugodtan írj.

2020. ápr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2-es, ha a paraméteres számolást ötvözöd a behelyettesítéssel, akkor azoknak a mértékegységeit is ki kell írni az egyenletekben. Egyébként a számolás helyes.
2020. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez így van, eredetileg delta T-t akartam írni de sajnos se a fokot se a delta jelet nem tudom hogyan kell beírni gépnen és nem akartam sima T-vel jelölni a delta T-t, ezért próbáltam jelezni zárójelbe, hogy mit jelentenek a számok amiket beírtam az egyenletbe
2020. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, akkor írhatod mondjuk hogy delta_T, alúlvonással.

Ha dörzsöltebb vagy, akkor megtalálod a deltát is, így ni:

ΔT.

A fokhoz meg sok megoldás van.

-pl. kiírod hogy 50fok.

-írod hogy degC

-vagy használod az ALT GR+5 billentyűkombinációt, így: °


Ezek technikai dolgok, nem feltétlen kell őket ismerni. Viszont ha számokat írsz paraméteres mennyiségek mellé, a mértékegységeket jelölni kell. delta_T-hez pl. Kelvint (K) is írhattál volna, mert az is jó. De az egyenletnek konzisztensnek kell lennie, és jelölni hogy a beírt ΔT nem dimenziótlan!

2020. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megértettem :D
2020. ápr. 21. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!