Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Villamosmérnök vagy mérnökinfo...

Villamosmérnök vagy mérnökinformatika?

Figyelt kérdés

Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy villamosmérnöki végzettséggel is lenne esélyem munkát találni, mint programozó?

A probléma ott leledzik, hogy nagyon érdekel a fizika, és szívesen használnám a mindennapokban munkám során, ugyanígy vagyok a programozással is. Illetve ha megunnám egyszer a programozást, akkor Mi végzettséggel nem igazán tudnék másba kezdeni, ellenben a Vm végzettséggel. Megnéztem a tanterveket is, mindkét szak BSc-je nagyjából ugyanaz, csak a specializációknál van eltérés, az MSc meg ugye a specializációtól függ nagyjából. Megnéztem az álláshírdetéseket is összesen húsz állásból tíz említette a Vm végzettséget, mint egy elvárást, viszont ez nem tudom mennyire fedi a valóságot. Ha esetleg szakmabeli, vagy a témában jártas személy tudna adni egy kis felvilágosítást azt megköszönném.



2017. okt. 7. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel a fizika, menj nyugodtan villamosmérnökire. A munkahelyeken úgysem az fogja őket elsősorban érdekelni, hogy most mérnökinfót, proginfót, vagy villamosmérnökit végeztél-e, hanem hogy mi a tényleges tudásod.
2017. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért van különbség :) a mérnökinfo a villamosmérnöki tudományok csak egy szeletét tanulja, mellette a programozást sokkal magasabb szinten. Villanyon is van programozás (C, C++, pici Assembly, Java vagy C#), de koránt sem olyan mértékben, így ha VM-ként még a mérnokinfósoknál is többet kell autodidakta módon szabadidődben foglalkoznod a kódolással. MI szoftverfejlesztőn kívül lehet rendszermérnöl, foglalkozhat grafikával, hardverközeli dolgokkal, adatbázisokkal, telekommunikációval.. azonban egy villamosmérnök még ennél is ötször több helyre mehet, ahova mérnökinformatikus nem.
2018. febr. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!