Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a non-verbális...

Mi a különbség a non-verbális kommunikáció és a metakommunikáció között?

Figyelt kérdés
Biztos nagyon szűk köztük a határ,de én nem látok különbséget:(
2020. ápr. 6. 17:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A gesztusok például melyik csoportba tartozik?
2020. ápr. 6. 17:34
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

mert ugyanaz a kettő


Metakommunikációnak (más néven: nonverbális kommunikáció) nevezik a kommunikációs folyamatban a nem verbális jelek használatát. Fajtái: mimika, vokális kommunikáció, tekintet, mozgásos kommunikáció, testtartás, térköz.


[link]

2020. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A metakommunikáció és a non-verbális egymás szinonímái...nem hiszem.
2020. ápr. 6. 17:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően háromfajta kommunikáció típus létezik: a verbális, nonverbális és a metakommunikáció. Viszont, ha a kommunikációs csatornákat nézzük, akkor a meta kikerül a körből, valószínűleg ez az oka, hogy tévesen azt gondolják, hogy a nonverbális és a metakommunikáció ugyanaz. Mert a testbeszéd önmagában még nem lesz metakommunikáció. De valóban nagyon nehéz megfogni a dolgot.

Szerintem ezek alapján könnyen megérthető:


“ A közlési folyamat alatt minősíti a direkt kommunikációt. ”


“a nem verbális jelek (mimika, vokális kommunikáció, tekintet, mozgásos kommunikáció, testtartás, térközszabályozás) használata csak akkor tekinthető metakommunikációnak, ha az a közléseink nem tudatos(ult) és nem szándékos változata.”

2020. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szóval ha szándékosan állok valakihez nagyon közel (mert valami célom van ezzel), az metakommunikáció.., de ha tudattalanul (észre sem veszem, hogy megsértettem a másik személyes zónáját), akkor már non-verbális?

Ezek szerint ha hazudok és tudatosan használom a testem (metakommunikálok), hogy fedezzem a hazugságom, akkor a non-verbális kommunikációm leleplezhet, hogy hazudok?

2020. ápr. 6. 18:13
 7/12 dq ***** válasza:

A 'non-verbális kommunikáció' egy létező és egyértelmű szakszó, a 'metakommunikáció' meg nem az.

A metakommunikációnak tulajdonképpen nincsen jelentése, de bizonyos kontextusban ezzel a szóval utalhatnak a non-verbális kommunikációra, ha nem akarják ismételni magukat.

2020. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 dq ***** válasza:
A tankönyved mit ír?
2020. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A metakommunikáció is tökre létezik,és nem ugyanaz még mindig, mint a nonverbális kommunikáció, csak annak az eszközeit használja, ez egy bonyolult kódrendszer. Hiába próbáljátok az ellenkezőjét állítani, kommunikáció szakon diplomáztam....


Kérdező! A metakommunikáció az, amikor az indirekt kommunikáció kiegészíti a direkt kommunikációt. Gyakorlatilag a verbális és nonverbális eszközök együttes használata, olyan módon, hogy a “vevő” plusz információkhoz juthasson az “adó” személyiségéről, hozzáállásáról stb.


Sajnos nem tudok valami jól magyarázni, de remélem érthető.

2020. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De ajánlom Buda Béla - A közvetlen emberi kommunikáció szabályszerűségeit. Szakirodalom. Abban talán sokkal érthetőbben el van magyarázva annál, mint amit én itt összehabogtam.
2020. ápr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!