Valaki tudna segíteni hogyan kell ezeket kiszámolni?2020. ápr. 6. 17:40
1/1 anonim válasza:
1)
Az ottani jelölést használva:
sin(béta/2)=4/10 => béta=47,16°
i=2*10*Pi/360°*47,16°=8,23
Helyettesíts a képletbe!
2)
A kör területe: To=100*Pi=314,15
A nyolcszög területe:
Tn=8*10*10*sin(45°)/2=282,84
A hulladé:
To-Tn=31,31