Andinak háromszor annyi, Beának 15 Ft-tal több pénze van, mint Cilinek. Mennyi pénzük van külön-külön, ha összesen 240 Ft-ja van a három lánynak?


2020. ápr. 7. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Cilinek x forintja van.

Beának x+15 forintja van.

Andinak 3x forintja van.

A feltétel szerint:

5x+15=240

5x=225

x=45

Andi: 135

Bea: 60

Cili: 45

2020. ápr. 7. 08:37
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tom
2020. ápr. 7. 08:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Cili = x

Bea = x + 15

Andi = 3x

--------------

= 240


vagyis:

3x + (x+15) + x = 240

2020. ápr. 7. 08:38
 4/4 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak köszönöm! :)
2020. ápr. 7. 08:39