Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ti hogyan írtok meg jó hosszú,...

Ti hogyan írtok meg jó hosszú, terjedelmes forrásokból házit? Gondoltam gépen valamiért nehezen veszem rá magam, akkor el kezdem először kézzel kijegyzetelni, de már 3 oldalnál tartok, és még a forrás negyede sincs meg.

Figyelt kérdés

3 oldalas esszét kell írni, egyetemi feladat; nagyon jó források vannak, de ennyit egyszerűen nem bírok megjegyezni. Vagy csak írjak le mindegyikből valamennyit úgy találomra? Azt hiszem, a 3 oldalam úgyis meglesz; hogyha nem fogom az egész írást és abból úgy mindent kiírok. Meg egyébként sok benne az ismétlődés, de azért szeretnék alapos lenni. Vagy szóval először nézzem meg, úgy kijön-e a 3 oldal, ha nem rögtön mindent akarok belerakni? És hogyha még kevés , akkor haladjak tovább mondjuk a következő 7-8 oldalon a forrásban? Tényleg nagyon jó kis források vannak.


Tippeket szeretnék légyszi, hogy ki hogy csinálja, hogy csinálná? Olyantól is várok esetleg tippeket, akiket nem érint, mert vagy nem egyetemisták, vagy egyáltalán nem is járnak már suliba.


Előre is köszönöm.



2020. ápr. 11. 15:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Ilyen 30 oldalas források vannak, abból kell kihámozni, de nagyon sok a lényeg, én nem igazán szeretek olvasni, de ezen valahogy úgyis át kell rágnom magam; már napok óta halogattam, most gondoltam, hogy , na , akkor nekikezdek; de ez a mód így totál reménytelennek tűnik. Ja és pdf-ben vannak a források, tehát nem ilyen szövegfájl. De egyébként mondom,nagyon jók, és hasznosak vannak beleírva; és nagyon jók ezek az esszés feladatok is; csak valami kevésbé fárasztóbb, kevésbé megterhelő, kevésbé melós módja nem jut-e eszetekbe nektek esetleg ?
2020. ápr. 11. 15:59
 2/8 A kérdező kommentje:

" Olyantól is várok esetleg tippeket, akiket nem érint, mert vagy nem egyetemisták, vagy egyáltalán nem is járnak már suliba."


Tehát bárki írjon csak kérem, akinek eszébe jut ehhez valami, ide kapcsolódóan. :)

2020. ápr. 11. 16:00
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

"30 oldalas források vannak, abból kell kihámozni, de nagyon sok a lényeg"

Ha túl sok, akkor miután kijegyzetelted a forrást, jegyzeteld ki a jegyzeteidet, és akkor meglátod, hogy mi a lényeg lényege.


De egyáltalán mi a házi? Csak annyi, hogy írj egy összefoglalót a forrásokból? Mert ha nem, akkor ez így nem lesz elég...

2020. ápr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Én például eleve nem értem ezt a 3 oldalas korlátot, nálunk word count van.

Igazából egy 3 oldalas esszét sokkal nehezebb megírni mint egy 10 oldalasat. Nagyon nehéz kiszelektálni azokat az infókat, amikre az előadó izgul. Már sokszor megjártam emiatt, főleg mert szokásom mindent körülírni, de a word count-ot meg nem szabad átlépni.


Nálunk az, hogy terjedelmes forrásokból írni egy beadandót inkább azt jelenti, hogy minél többféle, sokszínűbb forrásokat használj. Ezt úgy értem, hogy legyen benne mondjuk könyvből kiragadott citation-ök, többféle könyvből is, legyen mondjuk YouTube videó is a források között, legyen blog, interview-ek, hivatalos szervek weboldalaikról article-ök (mondjuk WHO, Interaction Design Foundation), idézz a szövegben nagy embereket, vagy a könyveikből 1-2 fontosabb mondatokat, majd azt lent megjelölöd a reference list-ben stb.

Tehát minél sokszínűbb kell legyen.

Nálunk az is le van korlátozva, hogy egy 2-3 ezer szavas esszéhez vagy report-hoz csak 7 Google Search által talált random weboldalt használhatsz.

Egyébként kicsit lehet csalni, mert az ebook-okat meg könyvek pdf-eiket meg tudod jelölni rendes könyvként is (hisz ugyanaz), és azt hiszi az előadó, hogy valóban könyvet ragadtál a könyvtárban :D


Ha a nálunk zajló dolgokból kell kiinduljak, és a forrásaid nagyja szimplán csak weboldalak/cikkek, ráadásul behánysz a 3 oldala esszé mögé egy rahedli sok, mondjuk 2-3 oldalnyi forrást helyesen megírva, de in-text citation meg alig van, az nálunk szerintem valahol a 40-50% közé esne eleve.

Szóval csak óvatosan a mértékkel.

Meg nem tudom nálatok hogy van, mell bibliography, vagy csak reference list? Mert ha mindkettő kell, akkor az előbbibe csak azt tedd be, ahonnan nem használtál konkrét dolgot, de hozzá tett a tudásodhoz, az utóbbiba meg azok menjenek, amiket meg is említettél magában a szövegben valamilyen formában. (Átírva, idézve stb)

2020. ápr. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket


Hát én oda alulra forrásmegjelölést szoktam írni, és akkor oda felsorolom a könyveket szerzővel, weboldalakat, amiket használtam hozzá, meg még a weboldalakhoz a dátumot, amikor néztem azt az oldalt.

2020. ápr. 12. 14:48
 6/8 A kérdező kommentje:
*ja meg nekünk bármennyi forrást lehet, csak mindent jelöljünk meg, és ha még konkrétan idézzük valahonnan, akkor rögtön az alá a bekezdés alá, vagy a sor végére írjuk oda zárójelbe, hogy konkrétan honnan van az az idézett szöveg. Ja és hogy a szó szerint idézett szöveg nem lehet több, mint az egész iromány 20%-a.
2020. ápr. 12. 14:49
 7/8 A kérdező kommentje:
*mármint az esszénk egészében (100%-ában) 20%nál több százaléknyi rész nem lehet idézett.
2020. ápr. 12. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:
36%

#5 Igen, az a reference list, helyes formában megírva. (Csak nem akartam annyira elnyújtani, hogy Szerző vezetéskneve vessző szerző keresztnevének kezdőbetűje stb stb..)


#6 Igen, az pedig a citation. Tudom ezeket, nem kell leírni.. 😅

Vagy most ezt így nem értem miért mutatod be nekem ezeket, hisz az előző válaszomban említettem őket 😬 :D

(Csak nem lebetűzve, hogy mit hogy kell, mert gondolom azt úgyis tudod)

2020. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!