[link]

[link]


A 44. feladatról lenne szó, a feladatkulcsban r= 1,2 . Mit rontottam el?


2020. ápr. 11. 23:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy van egy negyedköröd, melynek ívhossza 2,4*pi méter. Ha összehajtod, akkor egy ekkora kerületű alapkört kapsz, vagyis

2*r*pi=2,4*pi, erre r=1,2 adódik. Ez a logikus levezetés.

Ha ragaszkosz a képletekhez, akkor nem fogod soha átlátni teljes egészében a dolgokat. Persze lehet, hogy nem célod, ez a te dolgod.

Egyébként a harmadik sorban rosszul írtad fel a dolgokat, utána a keresztbeszorzás se ment zökkenőmentesen.

2020. ápr. 12. 00:09