Egy konvex sokszognek ketszer annyi atloja van, mint csucsa. Mekkora a belso szogeinek osszege?

Segitsetek legyszives

2020. ápr. 13. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a konvex sokszögnek n csúcsa van, akkor n*(n-3)/2 átlója. Ennek kell 2n-nek lennie, tehát:


n*(n-3)/2 = 2n


A sokszög belső szögeinek összege: 180°*(n-2).

2020. ápr. 13. 15:27
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

n(n-3)/2=2n

n-3=4

n=7

A belső szögek összege:5*180°=900°

2020. ápr. 13. 15:28
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom !
2020. ápr. 13. 16:12