Egy olyan kérdésem lenne hogy az egyetemes gázállandó függvényében hogyan adhatók meg a mólhő értékek nitrogén gáz esetén?

izochor, adiabatikus, izoterm állapotváltozásokra.

Na most bárhogyan is nézem ezekhez szükségesek plusz adatok például a hőmérséklet és a nyomás.

Hogyan lehetne ehhez a feladathoz hozzáfogni?



2020. ápr. 13. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

p*V = n*R*T ebből az anyagmennyiség

n = P*V / R*T


Izochor állapotváltozás esetén a térfogat állandó.

p1/p2 = T1/T2


Valamint szükséges lehet a Nitrogén moláris tömege ami, 14 g/mol.


Izoterm esetén a hőmérséklet állandó.

p1/p2 = V1/V2

2020. ápr. 13. 19:40
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen ezekkel tisztában is vagyok csak arra nem tudok rájönni hogy ezeknek mik az értékük. Mármint p1,p2,V,T.

Ezeket hogyan tudom kiszámolni?

2020. ápr. 13. 20:01
 3/3 anonim ***** válasza:
na gye vannak ilyen képletek keress rá h molar heat capacity valami ilyenek h 3/2R meg 1/2 R meg ilyenek
2020. ápr. 13. 20:47