Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Most tényleg nincs benne a...

Most tényleg nincs benne a szövegben, vagy én nem értem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne történelemből egy házi feladat, amivel kb 3 napja foglalkozok és semmi.

Edmund Burke eszmerendszerével kapcsolatos, azaz a konzervativizmussal.

„Megtartani s egyszerre javítani – ez más jellegű feladat. Ha a régi alkotmány használható részeit meg

akarjuk tartani, s ha az újat hozzá akarjuk illeszteni ahhoz, ami a régiből megmaradt, akkor a termékeny

elme minden erejét, csüggetlen és megfeszített figyelmét, sokrétű összehasonlító és összekötő

képességét, minden alkotó talentumát mozgásba kell hozni; egymással vetélkedő emberi rossz

tulajdonságok egyesített ereje ellen kell felvennie a harcot; a konokság ellen, amely elvet minden

reformot, és a könnyelműség ellen, amely mindent tönkretesz. „De az ilyen eljárás – vetik a szememre

– túl lassú. Nem olyan gyülekezet számára való, amely minden dicsőségét arra tette fel, hogy

évszázadokra szóló művet alkosson hónapok alatt. A javításnak ez a módja hónapokat venne igénybe.”

Ez valóban így van és úgy is kell lennie, ebben áll a módszer remek volta, hogy az idő munkatársul

szegődik, így lassan és némelykor észrevétlen hat. Ha nélkülözhetetlen az óvatosság és

elővigyázatosság ott, ahol élettelen anyaggal van dolgunk, sokkal nélkülözhetetlenebbé, szent

kötelességgé válik akkor, amikor rombolásunk és alkotásunk tárgya nem is kő, hanem érző lények,

akiket dönthetünk nyomorba gyors és meggondolatlan döntésünkkel.” (Burke: A francia forradalomról,

1790)

Igaz/Hamis kérdések vannak, jön a kérdés hogy miért nem tippelem be és adom be csak úgy: Nem szeretek így dolgozni. Vagy jól adom be, vagy sehogy.

-A konzervativizmus elvet minden változtatás--> Hamis (?) Oké, hogy a konzervatív ember az "maradi", régimódi, de ha jól tudom tud változtatni, csak jobban átgondolja a dolgokat előtte.

-A konzervativizmus elveti a forradalmat, mivel azok demokratizálják a társadalmat--> A szöveg 100x elolvasása után sem találtam erről infót, ezért Hamis

-A konzervativizmus támogatja a szerves fejlődést--> Igaz

-A konzervativizmus elveti a forradalmat, mivel azokat felesleges megrázkódtatásnak tartja.--> Fogalmam sincs.

-Burke szerint a szerves fejlődés azért jobb, mert kevésbé kockázatos és nem rombolják le a meglévő értékeket--> Igaz.

Nyilván ezek az én véleményemen alapulnak (amik több mint valószínűleg nem jók.), ezért kérném a ti segítségeteket, mert akárhányszor olvasom el a szöveget, pl. a 2. és 3. kérdésre nem tudom megtalálni a választ.



2020. ápr. 14. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A konzervativizmus elveti a forradalmat, ez igaz-----amikor rombolásunk és alkotásunk tárgya stb.

a szerves fejlődés jobb, ez igaz---ez valóban így van és így kell lennie stb.

2020. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A konzervativizmus elveti a forradalmat, ez igaz-----amikor rombolásunk és alkotásunk tárgya stb.

a szerves fejlődés jobb, ez igaz---ez valóban így van és így kell lennie stb.

A KETTŐ kizárja egymást

2020. ápr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint melyik? 2 db "A konzervativizmus elveti a forradalmat van."
2020. ápr. 14. 14:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a 2. és 3. kérdésre nem tudtad a választ, tehát erről a kettőről van szó a válaszomban.
2020. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2. és 4. akartam írni, fogalmam sincs miért 3.-at írtam. Köszönöm a segítséget :D
2020. ápr. 14. 15:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg úgy igazából a legelső is kérdéses bennem, mert egy konzervatív ember nem szeret változtatni az oké, de a szövegből pedig azt lehet kivenni hogy képes változtatni, csak ez sok időbe telik.
2020. ápr. 14. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, képes változtatni, csak mivel a folyamatos, szerves fejlődésben hisz, elveti a forradalmat. Károsnak és rombolónak tartja. Aki nem akar változtatni, az nem konzervatív, hanem reakciós.

Az első válasz hamis, a többi igaz

2020. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2020. ápr. 14. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!