Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Network diagram - Critical...

Network diagram - Critical Path Analysis? Hogy kell elkezdeni?

Figyelt kérdés

Bár nem hiszem kapok választ, de hátha.


Hogy kell meghatározni minden egyes activity-nek a predecessor-ját, ha nem minden task összefüggő, és nem is függnek nagyon egymástól? Csak random rakjam be őket egymás után? Nem annyira fontos ez?



2020. ápr. 15. 01:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A függőségeket vagy a feladat mondja meg vagy te állítod össze magadnak egy logika mentén. Pl. ha sütni kell valamit, akkor nyilván nem kezdheted azzal, hogy beteszed a sütőbe, hiszen még el sem készítetted a tésztát, tehát azért át kell gondolni a dolgot.


Itt van egy példa olyan feladatra, ahol nincs mindenhol függőség, nem tudom segít-e:

https://www.youtube.com/watch?v=BoKfL3itXiQ&t=18m00s

2020. ápr. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, sokat segített :)


Csak az a baj, hogy még így is túl érthetetlen vagyok.. 😔

Csak egy kesze-kuszaság lett belőle és a vége sem ért össze sehogy sem. Vetnél rá nekem egy pillantást?

2020. ápr. 15. 15:46
 3/12 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 15. 15:46
 4/12 A kérdező kommentje:

Most egy kis átreformálással így néz ki, de gondolom még így is förtelmes és full helytelen:

[link]

2020. ápr. 15. 16:35
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így fog kinézni (lépésről lépésre lerajzolva):

[link]


A megrajzolás lépései:


0. Start állapot felvétele ([START]) és azoknak a tevékenységeknek a berajzolása, amiknek nincsen előfeltétele.

1. A táblázat alapján az előfeltételes tevékenységek berajzolása, ill. a legvégére a [FINISH] állapot berajzolása.

2. Biztosan feltűnik, hogy maradtak olyan állapotok, amik úgy lógnak a levegőben. Ezeket össze kell kötni a [FINISH]-el, mivel eszerint azokból az állapotokból a finish-be jutunk, hiszen nem következik utánuk semmilyen tevékenység.

2020. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként a videó mégsem jó, mert az egy másik típusú ábra megrajzolását mutatja, erre utólag jöttem rá...
2020. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Wow, ezer hála, nem tudom hogy köszönjem meg, most életet mentettél *.*


Végül amit te csináltál, az az általam elsőnek linkelt lista alapján készült, igaz? (#3 válasz)


Mert egy kicsit rendeztem a betűzésen és a sorrenden meg azt hiszem valamit ki is szedtem belőle, hogy egyszerűbben fel tudjam őket rajzolni.

De mivel az első alapján csináltad, így akkor marad az, az eredeti ötlet :)


Mégegyszer nagyon köszi, mentek a zöld pacsik 😇

2020. ápr. 15. 18:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, a táblázat alapján csináltam. Azt nem tudom jól van-e kitöltve logikailag (ha nem a feladat adta meg), de felrajzolva elvileg úgy kell kinézzen. A pontok elrendezésén lehetne finomítani, hogy jobban nézzen ki, de az a legkevesebb... :)
2020. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem a feladat adta meg a predecessor-okat, hanem nekem kellett azt is így összeállítani.. Ezért indult az egész nehézkesen 😅


Már csak 1 utolsó dologban kéne segítség 😬

Hogy válasszam ki a critical path-t, ha a total float mindenhol nulla? Tehát kizárásos alapon nem tudok választani.


[link]

2020. ápr. 15. 22:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Ki kéne számolni...


A [START] fixen 0 minden esetben.


Az (A):5, a (B):8 (5+3), a (C):11 (8+3). A [FINISH]-t egyelőre még nem tudjuk, mert több ismeretlen float értékű tevékenység is mutat rá.


Második sor: (D):2, (E):4 (2+2), FINISH-t még mindig nem tudjuk.


És így tovább a többit is... A lényeg, hogy amibe több nyíl is megy, ott a nagyobb értékkel kell tovább számolni. Pl. a (K):9 (6+3) lesz majd, ha jól csinálod.


Egyébként az ES, LS, EF, LF tuti nem jók, ezek biztosan nem lesznek egyformák, de most még mindegy. Nem tudom milyen anyagból tanultok és ott milyen módszer szerint keresik a kritikus utat, de ez a feladat így nagyon túl van komplikálva szerintem.

2020. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!