Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném, ha segítenétek az öcsémnek a kémia házijába, ugyanis én nem igazán konyítok hozzá. 7. osztályos tananyagról van szó, a feladatok pedig a következőek:


1.) Mekkora az anyagmennyisége?:

a) 48 g kalciumnak

b) 12x10(a 23.-on) db. kálciumatomnak


2.) Hány darab részecske anyagmennyisége 3 mol?


3.) Hány darab atomot tartalmaz?:

a) 16 g kén

b) 4 g oxigén

c) 3 g szén

d) 7 g nitrogén


4.) Mennyi a tömege 3 mol szénnek? Hány darab atomot tartalmaz?


5.) Melyik elem atomja nehezebb: a kéné vagy az oxigéné? Hányszor?


A válaszokat is előre nagyon, de nagyon köszönöm! Vigyázzatok magatokra!



2020. ápr. 16. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha 7. osztályos anyagról van szó, akkor minden megfelelő információ megtalálható a tankönyvben.

2, rosszabb esetben 3 oldalban össze van foglalva az ehhez tartozó anyag.

2020. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még azért párszor átnyálazzuk a könyvet, csak sajnos valahol eléggé bonyolultan van leírva (egy 7-es számára). Azóta egyébként haladtunk valamennyit, csak sajnos velem nem sokra megy, én biológia szakon vagyok, nem igazán vagyok jártas a kémiában. Köszönöm szépen a választ!
2020. ápr. 16. 15:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a választ, megoldódott a probléma, szerencsére valami megmaradt az évek során. :D
2020. ápr. 16. 18:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!