Valaki tud segíteni ebben a feladatban? Ha egy téglalap alakú telek hosszabbik oldalát 20 méterrel, rövidebbik oldalát 10 méterrel megnövelhetnénk, akkor a telek területe megduplázódna. Alatta?!

Ha viszont ugyanezeket az oldalakat ugyanennyivel nem növelnénk, hanem csökkentenénk, akkor a telek területe harmadára zsugorodna. Mekkorák a telek méretei?

2020. ápr. 18. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd fel ezeket az egyenleteket, ebből már ki lehet számolni.
2020. ápr. 18. 15:19
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a telek területe T, az oldalak hossza a és b, ahol a>b, akkor


T = a*b


Meghosszabbítás után:


2T = (a+20)*(b+10)


Csökkentés után:


T/3 = (a-20)*(b-10)


Mivel ezek egyszerre igazak, ezért ezeket egyenletrendszerbe foglaljuk, és az így kapott egyenletrendszert kell megoldani.

2020. ápr. 18. 15:20
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2020. ápr. 19. 17:25