Egy folyó partján 800 m2 területű, téglalap alakú telket elkerítenek 100m kerítés felhasználásával. Mekkorák a telek oldalai, ha a folyó felöl nincs kerítés?

Egyenletrenszer, pitagorasz tétel es terült segítségével kell kiszámolni. Elindultam egy úton, de a másodfokú megoldó képletben a négyzetgyök alatt nem egesz szám jött ki. Nem jövök rá, hogy hogy kéne megoldani. Kérlek segítsetek.

2018. jan. 21. 17:49
 1/1 Arp Du ***** válasza:

Ha a négyzetgyök alatt nem egész szám van, az nem baj, azzal lehet számolni.

pl. gyök(2,5)= 1,58

Az a baj, ha negatív szám van a négyzetgyök alatt, azzal nem lehet számolni.


pitagorasz tétel nem is kell

téglalap két oldala: A és B

T= A*B= 800 m2

K= 2A +2B

az egyik B oldalon nincs kerítés a folyó miatt, ezért:

2A +B= 100 m

ebből B-t kifejezed:

B= 100-2A


T= A*B= A*(100-2A)= 800

100A -2(A^2) -800= 0

szorozva -1-gyel mindkét oldalt:

2(A^2) -100A +800= 0

2 megoldása is lesz


itt a megoldása:

[link]

2018. jan. 21. 20:13