Kaptam egy ilyen feladatot. A mertani sorozat 3. tagja 12, a negyedik 6. Szamitsa ki az elso 8 tag osszeget. Na most akkor a kvociens az ugye 2? De kettovel osztodik mindig? Es akkor azt, h irjam fel? (a3=12 q=:6)?
2020. ápr. 19. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
A kvóciens az 1/2 lesz, hisz az 1/2-del való szorzás a -vel való osztásnak felel meg.
2020. ápr. 19. 20:03
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi!😃
2020. ápr. 19. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:

12=a1*q^2

q=2

a1=3


[link]


s8=3*(2^8-1)/(2-1)=765

2020. ápr. 19. 20:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha q=1/2


12=a1*(1/2)^2

a1=48


s8=48*((1/2)^8-1)/(1/2-1)=95,625

2020. ápr. 19. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a baj a távoktatással, hogy a diák még a legegyszerűbb kérdésekre se kapja meg a választ.
2020. ápr. 19. 20:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Mar megoldottam, de legalabb tudom, h helyesen. Koszi. :)
2020. ápr. 19. 20:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Pontosan. Raadasul estis vagyok es pont a matekoraval egyszerre volt a nyelv. Igy sajnos a fele matekrol lemaradtam. Most meg bongeszhetek hirtelen mindent a neten, mert 2 het es erettsegi.
2020. ápr. 19. 20:28