Az (a) n mértani sorozatban a2=8 és a3=6. Számítsa ki a sorozat 5. tagját! Válaszát indokolja! Segítene valaki?

2020. ápr. 13. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Először kiszámoljuk a hányadost.

q = a3 / a2 = 6 / 8 = 3/4

a5 = a3 * q * q = ?

2020. ápr. 13. 13:40
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


de valami nagyon brutálisan nagy szám jött ki :/

2020. ápr. 13. 14:35