Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudok fogalmazást írni....

Nem tudok fogalmazást írni. Mit tegyek? Hogy fejlődjek ebbe?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségi és nagyon félek ettől a részétől. Azokat a tippeket olvastam, hogy olvassak sokat, hogy fejlődjön a szókincsem, ez meg is van. Szeretek olvasni. Illetve, hogy próbáljak meg írni, a napomról, egy kirándulásról vagy valamiről csak, hogy gyakoroljak. De nem érzem, hogy fejlődnék és érettségin sem ilyen témák vannak. Mit fogok kezdeni érettségin? Mi lesz velem így egyetemen? :( Volt valaki hasonló helyzetben, mit tegyek?

2020. ápr. 20. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:
65%

Én is ezt gondoltam magamról kb. harmadiktól (akkor volt először fogalmazás órám) egészen az érettségi előtti szombatig.

Mindig azt gondoltam, hogy nem tudok fogalmazni, ezért általánosban apukám írta a fogalmazásaimat, utána meg már egyedül szenvedtem. Nekem is azt javasolták, hogy olvassak, de szerintem az nem sokat segít.

Ne naplót írj (bár az is jobb a semminél), hanem érettségiket. Én is ezt csináltam. Kiválasztottam egy random érettségit, és elkezdtem írni. A megoldókulcsban rengeteg tartalmi elem van felsorolva, hogy mikre lehet pontot adni, az elején még én azt néztem, és azok alapján írtam. Az első pár megírása így is kínkeserves volt, de aztán egyre könnyebb lesz.

Tavaly az érettségi előtti szombaton gondoltam, hogy azért meg kellene próbálnom egyet minden segítség nélkül, időre, kézzel megírni, és teljesen meglepődtem, hogy azta, tudok novellaelemzést írni!

Rá fogsz érezni! Te magad is meg fogsz lepődni, hogy ez valójában nem is olyan nehéz!

Azt tanácsolom, hogyha elkezdesz egyet írni, akkor azt ne hagyd félbe, mert később, amikor már nem is emlékszel, hogy miről szólt pl. egy novella, akkor utána nagyon nehéz lesz folytatni.

Egyetemen meg attól függ, hogy milyen szakra mész. Én infón vagyok, ez a második félévem, még soha semmit nem kellett írnom. :)

Ha nagyon nem megy, akkor nyugodtam írhatsz, szívesen segítek!

2020. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!