Ez milyen egyenlet?

Figyelt kérdés

Általános alakja: f(x) = a*exp(b*x) + c*exp(d*x)

Az oké, hogy exponenciális, de azon belül pontosan milyen? Másodfokú? Másodrendű? Hogy hívják ezt?



2020. ápr. 20. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Semilyen. Ez függvény.
2020. ápr. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az f(x) exponenciális kifejezés.
2020. ápr. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Függvényre gondoltam, csak véletlenül egyenletet írtam. Valamilyen alfaja meg biztos hogy van az exponenciálison belül, mert a matektanárom visszaadta a kijavított beadandómat amiben csak annyit írtam hogy exponenciális, és csak fél pontot adott rá, hiányolta a "típusát" (szó szerint ezt írta).

Rákerestem neten is, de csak az angol nevét találtam meg: two term exponential. Ennek mi lenne a szép magyar neve? Arra emlékszem, hogy még régebben órán is volt róla szó, és biztos hogy valami "másod" valami neve volt neki.

2020. ápr. 21. 15:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Két tagú exponenciális kifejezés.
2020. ápr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Elég barom a matektanárod, ez exponenciális alakú. Másodfokú polinom lehet (ax^2+b*x+c), másodrendű, pedig differenciál egyenlet, amit valszeg nem tanultok :)
2020. ápr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jézus Máriám, hogy lehet ezt megérteni?

Én már ott elakadtam, hogy "f(x) ="

2020. ápr. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!